Лекція «”Англійськість”: Англія очима англійців та іноземців»

16 березня 2018 року на факультеті іноземної філології відбувся науково-методичний семінар на тему «”Англійськість”: Англія очима англійців та іноземців», проведений кафедрою російської та зарубіжної літератури. Лектором виступила доктор філологічних наук, професор О. С. Анненкова.

Анен

Під час семінару були висвітлені питання, що розкривали поняття національної англійської ідентичності, специфічність англійського погляду на світ, пов’язану з унікальним географічним положенням країни, різницю між «британськістю» та «англійськістю», моделі вибудовування англійської ідентичності у зіставленні з Францією та Америкою, самобутність і неповторність англійського національного характеру, який проявляється у всіх сферах життя англійців: від соціально-політичної та побутової. На семінарі було роз’яснено, що таке «велика англійська дилема», розказано про національного англійського героя та риси його поведінки, які стали базовими для формування англійського національного характеру, були проаналізовані причини скептичного ставлення англійців до Європейського Союзу, увиразнена «зелена сутність» англійської культури, що проявилась у живописі та літературі, були розвіяні наявні у свідомості іноземців і пов’язані з Англію та англійцями міфи й стереотипні уявлення про їх образ життя та наголошені особливості функціонування нації у контексті сьогоднішніх реалій життя Європи та світу, а також були виділені певні «квінтесенції» «англійськості», відмічені представниками різних країн, та врешті з’ясовано, що здебільшого український погляд на англійців збігається із розумінням власне англійцями своєї вдачі та способу життя.

У ході семінару, який супроводжувався великою презентацію, що містила і коротке відео, і діаграми, і схеми, був застосований міждисциплінарний підхід, який поєднав історико-культурний, соціологічний та власне літературний аспекти викладення матеріалу.

Семінар закінчився класичним англійським чаюванням по-девонширські, до якого приєдналися всі присутні викладачі факультету іноземної філології та численні студенти. У процесі чаювання викладачі та студенти ділилися своїми враженнями і ставили питання, що засвідчили зацікавленість запропонованою темою та перспективність проведення заходів у такому форматі.

61981

Server Time: 2018-12-10 22:11:13