Навруз-байрам

Кыргыз

19 березня 2018 р. о 14.00 в актовому залі Центрального корпусу студенти із Туркменістану, які навчаються на факультеті іноземної філології та фізико-математичному факультеті НПУ ім.М.П.Драгоманова, влаштували концерт, присвячений Навруз-байраму – початку нового року, святу весни, яке символізує оновлення природи і життєвих сил, очищення душі та духовне єднання, щедрість і достаток. Його, за традицією східної культури, щорічно святкують 21 березня, коли на землі встановлюється рівнодення.
  Навруз у іранських та тюркських народів – чудова народна традиція, одне з найбільш давніх (історики припускають, що святу вже понад 3 тисячі років) і шанованих свят, яке не має прямого відношення до ісламських звичаїв. У дні святкування «ранку року» люди забувають про ворожнечу і образи, пробачають борги, намагаються утримуватися від поганих вчинків.
  У 2009 році Навруз був уведений ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства. А в 2010 році Генасамблея ООН оголосила 21 березня Міжнародним днем Навруза і закликала всі країни докладати зусиль для популяризації у світі прадавньої традиції.
  На святі були присутні студенти і викладачі різних факультетів університету. Насичена святкова програма з народними танцями, музикою, віршами, піснями і навіть гумористичними сценками з життя студентів справила незабутнє враження, мальовниче святкове дійство нікого не залишило байдужим. Незважаючи на зимову погоду, всі, хто був на цьому концерті, дійсно відчули весняний настрій свята давнього і вічно юного Навруза.

61981

Server Time: 2018-12-10 23:01:26