Достоєвський і сучасність

На факультеті іноземної філології в межах Культурно-просвітницького проєкту «ART-портал» з нагоди 200-річчя з дня народження Ф. М. Достоєвського 2 грудня 2021 року відбувся онлайн Круглий стіл зі студентами 2-х курсів денного відділення. Організатори – к.ф.н., доц. О. М. Костюк і к.ф.н., ас. К.І. Нікітська.

fdlaptop.jpg
У заході близько 40 учасників виголосили 27 повідомлень з презентаціями.
Розглядалися зв’язки Достоєвського з письменниками-представниками різних європейських літератур; тематика наукових досліджень творчості Достоєвського за останні п’ять років; кіно-, теле- та театральні інтерпретації романів; художні ілюстрації творів письменника тощо. Зацікавив студентів пошук джерел, в яких знаходили підтвердження або навпаки, спростування численних легенд про класика. Студенти провели попереднє опитування щодо стереотипів сприйняття Достоєвського та його творів.
У фаховому ракурсі були оголошені повідомлення про переклади творів Достоєвського українською, англійською, французькою, німецькою та японською мовами: професійні перекладачі, труднощі перекладу, перекладні видання різних років.
Круглий стіл увиразнили повідомлення на тему «Достоєвський та його творчість у сучасному інформаційному просторі», в яких були представлені спеціалізовані сайти, медіаресурси, статистика та огляд згадувань про письменника у різних соціальні мережах.
Завершився круглий стіл заочною екскурсією літературно-меморіальними музеями Достоєвського, в кожному з яких закарбувався певний етап його життя.

Частиною ювілейних заходів стали авторські студентські есе за темами: «Достоєвський: враження», «Мої роздуми над висловлюванням Ф.М. Достоєвського» (1 за вибором), «Актуальність героїв та сюжетів Ф.М. Достоєвського у наш час», ознайомитись з якими можна на онлайн-дошці Padlet за посиланням: https://padlet.com/omkostuk/ju27h9wd7rndcbx8.
Близько 40 студентських есе виявляють інтереси, характер, стиль та життєву позицію кожного з авторів. Вони про сенс життя і красу, людяність і милосердя, відповідальність і справедливість, віру і совість, а також про магію романів Достоєвського.
Запрошуємо викладачів та студентів, батьків та друзів заходити, читати, позначати свої вподобання, коментувати і залишати власні дописи, дискутувати та знаходити однодумців.
На Круглому столі «Достоєвський і сучасність» кафедра світової літератури та теорії літератури визначила переможців у номінації кращі доповіді. Ними стали студенти Дмитрук Ольга (27 ісп), Онищенко Вікторія та Брай Оксана (21 ат), Грищенко Вікторія та Редька Оксана (21 ау), Передрій Діана (25іт), Кіт Марія та Кривобок Софія (26н), Шматок Катерина та Галузинська Ірина (21 ау), Давідчик Яна та Пукало Віта (201 анн), Веремійчук Анастасія та Кушко Юлія (21 ап), Карпусь Катерина (21аа). У номінації кращі есе перемогли Бородіна Ольга (21 ак), Стрижак Іванна (21 ая), Нога Руслана (202 анф), Покідько Катерина (25 іт), Зубик Анастасія (25 іт), Вечірко Юлія (21 ая), Редька Оксана (21 ау) та Кисіль Оксана (31 ау).
Водночас усі учасники заходу отримають сертифікати, оскільки проявили справжню зацікавленість, науково-дослідницький пошук і творчий підхід.
ddiploma.jpg

scr6.png