Міжнародна конференція з корпусної лінгвістики

3 грудня 2021 р.
кафедрою прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу
факультету іноземної філології
Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
у співпраці з
Вільним університетом Берліна (Freie Universität Berlin, Німеччина),
Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (Київ, Україна),
Гданським університетом (
University of Gdańsk, Польща) було проведено
третю Міжнародну науково-прикладну конференцію
“КОРПУСНА ЛІНГВІСТИКА В НАУЦІ ТА ОСВІТІ”
(загальна кількість учасників – 143).

До початку конференції усі учасники отримали
Програму з матеріалами конференції
(завантажити).

На порядку денному було 4 пленарні доповіді.

Серед ключових спікерів:

015доктор, професор в галузі лінгвістики Інституту англійської філології Вільного університету Берліна Анатоль Штефанович (Freie Universität Berlin, Німеччина), який є відомим спеціалістом з граматики конструкцій, концептуальної метафори та корпусної лінгвістики і співзасновником колострукційного аналізу (разом із професором лінгвістики Штефаном Грісом). Тема доповіді: Чотири С’s: Cognition/ пізнання, Culture / культура, Convention / умовність (правила) та Creativity / креативність у корпусах;D

доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Наталія Петрівна Дарчук, відома українська дослідниця в галузі корпусної лінгвістики та засновник українського корпусу Mova.info.
Тема доповіді: Парсинг українськомовного тексту корпусу української мови (портал
mova.info);

P

доктор, доцент, завідувач відділення глотодидактики та обробки природної мови Інституту англійських та американських студій
Данута Станулевич,
магістр, аспірант Конрад Радомиський.
Тема доповіді: Корпусне дослідження колоротермінів у неорганічній хімії.

Із спільною доповіддю на тему Практичне застосування корпусного підходу в роботі кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (в межах науково-дослідницької теми “Корпусні лінгвістичні дослідження у зіставному та прикладному аспектах” – номер державної реєстрації 0120U101670 від 18.03.2020 р.)” виступили:

доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри
Тетяна Олександрівна Анохіна,

доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри
Світлана Анатоліївна Матвєєва,

доктор філософії, доцент кафедри Ірина Петрівна Вайноренє

і магістрантка, спеціаліст кафедри Інна Віталіївна Ломачевська.

Під час наукової дискусії учасники обговорили найактуальніші питання корпусної лінгвістики, поділилися своїми ідеями та окреслили перспективи подальшого розвитку. Усі учасники отримали електронні сертифікати про участь.

Сподіваємось, що ця професійна подія послужить відправною точкою для нових дослідницьких проектів як на національному, так і на міжнародному рівні, що вона сприятиме просуванню нових ідей та завершенню розпочатих досліджень.

Нехай результати дослідників з корпусної лінгвістики надихнуть нас розвиватися, вдосконалюватись та прагнути до нових особистих досягнень!