Салам, Туркменістан!

Або як пройшла педагогічна практика у студентів 41 рякін групи

21 жовтня студенти 41 рякін групи в межах педагогічної практики під керівництвом доцента кафедри методики викладання світової літератури, к. пед. наук А. О. Мельник підготували та провели у спеціалізованій школі № 135 м. Києва свято туркменської культури «Салам, Туркменістан!».

Кабінет, де відбувався захід, був святково прибраний у контексті діалогу двох культур: посередині стояли український та туркменський прапори, на столі лежали гілочка білосніжного бавовнику, червоні китиці калини, вишитий український рушник та туркменський килимок.

Студенти виступали у національних костюмах. Вони презентували відомості про свою країну у формі віртуальної подорожі. Зокрема, Гулі Розметова показала, як виглядає Туркменістан із космосу, розказала про Каспійське море і пустелю Каракуми, а також про найзагадковіше місце своєї батьківщини – «Браму пекла». Гулширін Новрізбаєва пояснила символіку прапора та герба Туркменістану, Йолдаш Рахимов ознайомив із численними досягненнями біломармурового Ашхабаду, що зафіксовані в Книзі рекордів Гіннесу. Гулшат Назарова розповіла одну із найцікавіших туркменських легенд «Сорок дівчат», яка пов’язана із ущелиною Кирк-гиз. За цією легендою студентки виконали ліричний танець. Язсолтан Аманова розказала про засновника туркменської літератури, філософа і поета – Махтумкулі Фрагі. Студенти прочитали вірш Махтумкулі «Майбутнє Туркменії» у російському перекладі Арсенія Тарковського та мовою оригіналу. Поетичну сторінку продовжила Фірюза Юлдашева. У її виконанні українська поетеса Ліна Костенко зазвучала туркменською. Фірюза запропонувала власний переклад (!) вірша Л. Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать…». Дурсунджемал Чариєва повідомила про народних співців і музикантів – бахши та національний музичний інструмент – дутар. Атаджан Кличев розказав про уславлених на весь світ ахалтекінських скакунів, а Міве Ораздурдиєва та Йолдаш Рахимов – про особливості національного вбрання. Таємницю візерунків на давніх туркменських килимах розкрила Гулшат Ачілова.

photo_2019-11-06_19-05-48.jpg

Кульмінацією свята стала запальна туркменська лезгинка у виконанні студента 23 покт групи інженерно-педагогічного факультету Агабека Оразбаєва, який, як і Фірюза Юлдашева, студентка 31 ак групи факультету іноземної філології, прийшли підтримати своїх співвітчизників.

Приємним сюрпризом для школярів і вчителів стало частування національними стравами, серед яких були аш – туркменський плов, чурек – туркменський хліб, східні солодощі тощо.

Наприкінці свята учні щиро дякували студентам, спілкувалися з ними, робили фото напам’ять.

Ось декілька учнівських відгуків про свято.

Милания Чернецкая, 7-А класс: «Спасибо большое студентам, которые приехали к нам, в Украину, и пришли именно в нашу школу на практику! Вы очень добры и интересны нам. Вы подготовили для нас очень тёплое и приятное мероприятие, рассказали о своей культуре, архитектуре, обычаях, национальных костюмах! Вы показали прекрасную частичку вашего народа, которая нам стала по душе! Вы танцевали! Это было очень приятно! Спасибо за такое мероприятие и за то, что приехали к нам из Туркмении! Все очень понравилось!!! Было интересно слушать, мы узнали много нового. Спасибо студентам!».

Татьяна Попович, 6-А класс: «Выступление гостей из Туркменистана было яркое, красивое, зажигательное и очень интересное. Девушки и молодые люди рассказывали о жизни людей, обычаях и достопримечательностях Туркменистана. Они пели песни и танцевали зажигательные танцы своего народа. Было очень познавательно услышать из первых уст об этой красивой и необычной стране».

Алексей Бридня, 6-А класс«Мне очень понравилось! Было очень интересно и познавательно. Хотелось бы увидеть ещё раз!».

За організацію та проведення свята «Салам, Туркменістан!» студенти 41 рякін групи, а також студент 23 покт групи інженерно-педагогічного факультету Агабек Оразбаєв та студентка 31 ак групи факультету іноземної філології Фірюза Юлдашева отримали подяку від адміністрації школи.

photo_2019-11-06_19-05-58.jpg

198941