Заступник декана з наукової роботи викладачів
Світлана Анатоліївна Матвєєва
доктор філологічних наук, професор,
професор кафедри прикладної лінгвістики,
порівняльного мовознавства та перекладу
Освіта
1997 р. – закінчила з відзнакою Луганський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка Східноукраїнського університету за спеціальністю «Російська мова, література та англійська мова» та отримала кваліфікацію вчителя російської мови, англійської мови та зарубіжної літератури.;
1998 р. – закінчила з відзнакою Луганський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Російська мова і література» та отримала кваліфікацію магістра російської мови і літератури;
2007 р. – закінчила Луганський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка та отримала сертифікат розробника дистанційних курсів та тьютора дистанційного навчання;
2011 р. – закінчила з відзнакою Луганський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Переклад» та отримала кваліфікацію магістра з філології, перекладача.
Професійна діяльність
1995-1997 – вчитель англійської мови, середня загальноосвітня школа № 17 м. Луганськ;
1997-2001 – перекладач, ТОВ «Лумсі-2», м. Луганськ;
2001-2007 – викладач кафедри іноземних мов, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка;
2004-2007 – старший науковий співробітник, науково-дослідний центр «Проблеми міжкультурної комунікації», Луганський національний університет імені Тараса Шевченка;
2007-2012 – доцент кафедри іноземних мов, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка;
2008-2014 – директор бюро перекладів «Terra Lingua», м. Луганськ;
2012-2014 – доцент кафедри теорії та практики перекладу, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка;
З лютого 2016 р. – професор кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова; заступник декана з наукової роботи.
Науково-педагогічні досягнення
23 жовтня 2006 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.15 – загальне мовознавство. Тема дисертації: «Сайт як жанр інтернет-комунікації (на матеріалі персональних сайтів учених)».
12 квітня 2007 року присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.15 – загальне мовознавство.
23 грудня 2008 року присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов.
18 грудня 2020 року відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук зі спеціальностей 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство та 10.02.21 – структурна, прикладна та математична лінгвістика. Тема дисертації: «Лінгвістична реконструкція когнітивної терміноструктури REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ в англо-українському корпусі юридичних текстів».
9 лютого 2021 року присуджено науковий ступінь доктора філологічних наук зі спеціальностей 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство та 10.02.21 – структурна, прикладна та математична лінгвістика.
Під керівництвом С.А. Матвєєвої підготовлено та захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.15 – загальне мовознавство (Є.О. Сазонова «Антропонім в інтернет-комунікації (на матеріалі української, англійської та італійської мов)»; захист відбувся 11 червня 2013 року).
Є членом Всеукраїнської спілки викладачів перекладу (ВСВП / UTTU).
Має більше 100 наукових публікацій, надрукованих в Україні, Азербайджані, Аргентині, Вірменії, Данії, Індії, Литві, Польщі, Угорщині, Чехії, Японії. Бере активну участь у наукових заходах України та зарубіжжя.
У 2020 році пройшла тренінг у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти й отримала Сертифікат експерта з акредитації освітніх програм.
У 2021 році пройшла підвищення кваліфікації та стажування на тему "Інноваційні методи викладання філологічних і перекладознавчих дисциплін" (Чеська Республіка).
Також у 2021 році пройшла навчання у міжнародній літній школі в Даугавпілському університеті (Латвійська Республіка) за програмою “Regional Studies: the Case of Latgale” (6 кредитів ECTS), а також склала іспит на володіння латиською мовою на рівні А1.
До кола наукових інтересів входять проблеми перекладу, корпусної лінгвістики та когнітивного термінознавства.
Останні публікації
2. Matvieieva S., Lemish N. Terminological Aspects of a cognitive Structure REFUGEE / БІЖЕНЕЦЬ in modern legal Discourse. Forum Filologiczne Ateneum. 2020. (1 (8)). (pp. 287–298) (Poland).
Профіль науковця
ORCID: https://orcid.org/0000-0002-8357-9366
ResearcherID: http://www.researcherid.com/rid/I-6129-2017
Academia.edu: https://independent.academia.edu/SvitlanaMatvieieva
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?user=wyJ2dY0AAAAJ&hl
Заступник декана з навчально-методичної роботи
Овчиннікова Ірина Ігорівна - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови.
Заступник декана з міжнародних відносин
Алексєєва Ольга Миколаївна - кандидат філологічних наук, доцент. У 2002 році отримала диплом магістра та здобула кваліфікацію «філолог, викладач англійської мови та літератури» за спеціальністю «Мова та література (англійська)». У 2002-2003 році перебувала на стажуванні у США. Кандидат філологічних наук з 2011 року (спеціальність - 10.02.17 порівняльно-історичне і типологічне мовознавство). Доцент кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу з 2013 року.
Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах III - IV рівня акредитації складає більше ніж 10 років. В НПУ ім. М. П. Драгоманова працює з 2006 року. Ольга Миколаївна викладає лекційні курси «Практичний курс перекладу» для студентів ІІ курсу, «Усний двосторонній переклад» для студентів III курсу, та «Теорія і практика перекладу», «Порівняльна типологія», «Основи перекладацького скоропису», «Методологія перекладу» для студентів V курсу спеціальності «Переклад». Здійснює керування магістерськими роботами.
Алексєєва О. М. проходила стажування з лінгвокраїнознавства Сполучених Штатів Америки в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича : «Принципи та практика проведення виборів у США» в 2008 році. Отримала сертифікат з методології викладання англійської мови в Києво-Могилянській академії, в ресурсному центрі від посольства США в 2014 році. Брала участь в літньому інституті з американознавства: «PromotingTransparentandAccountableLeadership» в 2015 році.
Алексєєва О. М. є автором 24 наукових праць. Підготовлені нею статті вийшли друком у провідних фахових наукових виданнях.
Методист денної форми начання
Романюк Вікторія Леонідівна, методист денної форми навчання, старший викладач кафедри методики викладання іноземних мов.
Освіта
У 2007 році закінчила з відзнакою НПУ імені М.П. Драгоманова.
У 2010 році закінчила аспірантуру у НПУ імені М.П. Драгоманова за спеціальністю 10.02.04 «Германські мови».
Професійна кар'єра
З 2010 року працювала викладачем кафедри англійської філології. З 2013 року старшим викладачем кафедри англійської філології. З вересня 2017 року працює старшим викладачем кафедри методики викладання іноземних мов. А з вересня 2017 р. працює на кафедрі методики викладання іноземних мов факультету іноземної філології.
Курси, які викладає
Романюк В. Л. викладає такі навчальні дисципліни: Практика усного та писемного мовлення, Практична граматика англійської мови, Морфологічні аспекти граматики англійської мови, Актуальні тенденції граматики англійської мови, Методика викладання англійської мови у середніх навчальних закладах.
Досягнення
Медаль М.П. Драгоманова за особистий вагомий внесок у розвиток університету. Від 26 травня 2015 р. №10
Юбілейна медаль "180-річчя НПУ ім. М.П. Драгоманова"
Почесна грамота НПУ ім. М.П. Драгоманова
Заоохочувальна відзнака НПУ ім. М.П. Драгоманова "Подяка ректора" за плідну працю, досягнення високих показників у навчально-виховній роботі.
Сертифікати
• Сертифікат про підвищення кваліфікації в Рівненському державному гуманітарному університеті на кафедрі практики англійської мови з 16 березня по 16 травня 2017 р. «Лінгвокраїнознавчий аспект викладання англійської мови та методи контролю в поєднанні з сучасними технологіями навчання». 17 травня 2017 р.
• Pearson-Dinternal seminar “Teaching Writing for International Exams (Особливості навчання писемного мовлення у підготовці до міжнародних екзаменів з англійської мови. 17 December 2015, Kyiv.
• Ukrainian-American Liberal Arts Institute “Wisconsin International University (USA) Ukraine”, Certificate for completion of the course “Academic Writing”, June 9, 2016. Kyiv.
• Cертифікат із нагоди завершення на курсах турецької мови за рівнем «А1», що проходили в Українсько-турецькому культурному центрі «Сяйво» у 2016-2017 н.р. Київ, 1 липня 2017.
• Teacher Development Seminars. “The Power of Play”. Developing language through play. It’s the way that you say it: Verbal and Non-verbal communication”. October, 2017.
• Сертифікат про участь у III (VII) Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія і технологія іншомовної освіти». Київ, 26-27 жовтня, 2017.
• Certificate for attending Cambridge University Press “Developing listening skills for ZNO” 14.03.2018, Kyiv.
• Сертифікат учасника науково-практичного семінару «Інтерактивні технології навчання англійської мови у вищій школі». Київ, 15 березня 2018
• Сертифікат учасника методично-практичного семінару «Особливості підготовки, проведення і оцінювання кваліфікаційного іспиту з іноземної мови» 27.03.2018
Робота по кафедрі, обов'язки
Бере активну участь у громадській діяльності кафедри методики викладання іноземних мов, веде розробку навчально-методичного комплексу, регулярно відвідує засідання кафедри та Ради факультету іноземної філології, керує виробничо-педагогічною практикою студентів, курсовими роботами з методики викладання іноземної мови та дипломними роботами студентів-магістрантів.
Романюк Вікторія Леонідівна – відповідальна за розподіл педагогічного навантаження та за виховну роботу зі студентами, відповідальна за укладання навчальних і робочих програм з дисциплін кафедри; член методичної комісії факультету іноземної філології.
Контактна інформація
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Методист заочної форми навчання
Коросько Альона Олександрівна – методист заочної форми навчання.
Протягом 2016-2018р. працювала лаборантом Кафедри світової літератури та теорії літератури.
У 2018 закінчила Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка за спеціальністю «Філологія. Українська мова і література, зарубіжна література та літературне редагування».