НАШІ НА ПЛУТОНІ

Без_имени-1.jpg«Осінь на Плутоні» – всеукраїнський культурно-освітній проект за підтримки Українського культурного фонду, до якого, за ініціативи д.ф.н., професора кафедри світової літератури та теорії літератури О.В.Юферевої, долучились студенти нашого факультету.

Історія проекту бере початок із проблеми комунікації поколінь, яка втілилася в документальній виставі з однойменною назвою, представленою на європейських театральних фестивалях.

Вистава стала поштовхом для того, щоб нагадати українському суспільству, що пам'ять обертається навколо нас в обличчях і долях близьких нам людей. Амбітним завданням проекту стала передача інструментів міркування про такі непрості, але важливі поняття молодим людям. У співпраці із професійними режисерами вони створюють короткометражні фільми про своїх дідусів та бабусь, дізнаються методи документального кіномистецтва

Декілька хвилин для розповіді історії «старших», виразу власного переживання у своєму першому документальному фільмі – справжній виклик для недосвідченої людини. Але наша студентка Анна Відоняк (3фінФ) впоралась, представивши зворушливий фільм «Надія». Анна самостійно підготувала, відзняла та змонтувала матеріал. Але найголовніше – вона зберегла і розказала світу історію своєї родини, свого дідуся, випробування війною людини, на той час дуже молодої, зі сподіваннями й очікуваннями зрозумілих нам сьогодні речей.

Побажаємо Анні подальших успішних кроків і нових фільмів!