Науковий семінар із міжнародною участю

10 березня 2023 року відбулося чергове засідання наукового семінару кафедри слов’янських мов із міжнародною участю, присвячене одній із новітніх галузей мовознавства – теолінгвістиці.
У роботі семінару взяли участь закордонні лінгвісти: професор Опольського університету (Польща) О. Гадомський; професор Лодзинського університету (Польща) О. Куций; професор, завідувач кафедри Шуменського університету імені Єпископа Костянтина Преславського (Болгарія) Є. Стоянова.

seminar1003233.jpg

Із доповіддю "Теолінгвістика у слов’янському мовознавстві" виступив провідний фахівець у цій сфері доктор філологічних наук, професор О. Гадомський (Ополе, Польща). Він довів, що відповідно до сучасних канонів наукології теолінгвістика може трактуватись як самостійний напрям мовознавства. Доповідач окреслив проблеми теолінгвістики, що розглядаються у польському, сербському, болгарському мовознавстві, розповів про наукові конференції, присвячені актуальним питанням цієї галузі лінгвістики, що проводяться у Польщі й інших країнах Європи. Також професор О. Гадомський представив аналітичний огляд монографій і дисертацій із розглянутих проблем. Наприкінці науковець відповів на численні запитання учасників семінару.
Онлайн-форма наукового спілкування є вкрай важливою, цікавою та корисною, оскільки дає можливість ознайомитися з науковим доробком колег із різних країн світу, обмінятися думками, висловити пропозиції щодо спільних колективних наукових досліджень і подальшого співробітництва.