Звіт з виставки «ФУТУРОМАРЕННЯ»

У межах освітньо-просвітницького проєкту кафедри світової літератури та теорії літератури «ART-портал» 08 грудня 2021 року, в Міжнародний день художника, студенти першого курсу (11ра, 11фрісФ, 1ФінСО) разом із викладачами Кондаковою Дар’єю Юріївною та Юферевою Оленою Володимирівною відвідали у Мистецькому Арсеналі проєкт «ФУТУРОМАРЕННЯ», який присвячено творчості українських футуристів.
future1.jpg      future4.jpg

Різнопланова, інформаційно насичена виставка знайомить з живописом Олександри Екстер, Олександра Богомазова, Давида Бурлюка, Василя Єрмілова та багатьох інших художників, з національним поезомалярством, ескізами до опер та балетів, плакатним мистецтвом, архітектурними задумами, кінематографічними експериментами та унікальними документами цієї бурхливої епохи (часописи, кінохроніки, аудіозаписи, світлини).

future3.jpg

Виставка відкривається авангардиською метафорою запереченння віджилої класики – роялем, підвішеним догори дриґом – кубофутуристським епатажем 1914 року, який спричинив скандал. Сміливі експерименти футуристів і сьогодні провокують якщо не скандал, то роздуми і дискусії. Кожен з нас зупинився на «своєму» артефакті, уособленні українського футуризму. Ми шукали відповіді на питання, що саме прагнуть показати митці, за допомогою яких засобів вони виражають свої ідеї. Як може бути втілена концепція тотального мистецтва, ми мали змогу побачити у відеоінсталяції зорової поезії Михайла Семенка.

future2.jpg

Експонати та їхній розлогий інформаційний супровід унаочнюють, що український футуристичний рух з його нестримним прагненням оновлення, не тільки вписуюючи українських футуристів у європейський мистецький процес того часу, а й підкреслює їх унікальний внесок у світову культуру.