ЛІТЕРАТУРНИЙ ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ: «Чорнобильська молитва» С.Алексієвич

Без_имени-3.jpg19 квітня 2021 року відбулось засідання дискусійного літературного клубу в рамках роботи студентського наукового гуртка «Актуальні тенденції сучасного літературного процесу» та культурно-просвітницького проекту кафедри світової літератури та теорії літератури «ART-ПОРТАЛ». Засідання клубу відбулось завдяки старанням студентів факультету української філології, зокрема, студентам 307 ВС групи, а також студентів факультету іноземної філології. Дискусія, що розгорнулася на засіданні літературного клубу, була присвячена трагічній події – 35 роковинам Чорнобильської трагедії.

У центрі уваги була художньо-документальна книга С.Алексієвич «Чорнобильська молитва. Хроніки майбутнього». Модератором дискусії виступила доктор філологічних наук, професор кафедри О.С.Анненкова. Під час обговорення книги розгорілась жвава розмова живо зацікавлених проблемою Чорнобильської катастрофи і вражених книгою письменниці студентів, які поділилися своїми емоціями та думками з приводу прочитаного і навели важливі приклади із власного життя, які засвідчили, що до сих пір Чорнобильська трагедія відгукується своїми психологічними, фізичними, екологічними та ціннісними наслідками.
Студенти відмітили, що постчорнобильська епоха триває, ми живемо в ній і розуміємо, що пам'ять – чи не єдина можливість віддати данину жертвам катастрофи і чи не єдиний механізм запобігти її повторенню в майбутньому. Студенти відзначили важливі особливості твору, обговорили його значущість, зауважили гостру необхідність його прочитання. Розмірковуючи про його сенси, студенти сформулювали найважливішу тезу, яка характеризує цей твір і причини, чому його треба знати і читати: це «книга про життя і для життя»! І це найкращий висновок і підсумок сумної і необхідної розмови.
Дякуємо всім, хто взяв участь в дискусії!