MultiplEYE - презентація проєкту COST

27 жовтня 2023 року відбулась презентація проєкту, що виконується в рамках COST і фінансується Європейським Союзом.

Ідеєю проєкту MultiplEYE є збір даних щодо відстеження руху очей при читанні текстів різними мовами для досліджень обробки мови людиною та машиною.
Завдання полягає в тому, щоб підтримати розробку великого багатомовного корпусу текстів для відстеження руху очей і надати дослідникам можливість збирати дані, обмінюючись інфраструктурою та своїми знаннями в різних галузях, серед яких лінгвістика, психологія, патологія мовлення та інформатика. Цей масив даних може бути використаний для дослідження обробки мови людиною з точки зору психолінгвістики, а також для покращення й оцінки обробки мови в аспекті машинного навчання.

Проєкт презентували Анна Бондар (Цюрихський університет), Світлана Матвєєва (Український державний університет імені Михайла Драгоманова) і Олексій Турута (Харківський національний університет радіоелектроніки).

Факультет іноземної філології на цій зустрічі представляли:

к.філол.н., доц., завідувач кафедри прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу Наталія Сафонова, к.філос.н., доц., завідувач кафедри германських мов Ірина Страшко, к.філол.н., доц., доцент кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням Євгенія Артьомова, к.філос.н., доц., доцент кафедри германських мов Алла Іщук, к.псих.н., доц., доцент кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням Оксана Василенко, к.філол.н., ст. викладач кафедри германських мов Наталія Зайцева, ст. викладач кафедри методики викладання іноземних мов і світової літератури Павло Мельник, викладач кафедри іноземних мов за професійним спрямуванням Людмила Вознюк.

Презентацію можна завантажити
ТУТ